…özlemek seni

Sevgili…
Yine vuslatı gösterdi zaman, yine hüzünlü bir iklimin sımsıkı sarılmaları sımsıkı kavuşmaları soluksuz öpüşlerin göz kapayışların son damlaları. Kelime kelime döküldü bu kez özlemler kavuşmaya dair onca şeye rağmen yine hüzünlü sonbahar…

Yakıp bölük pörçük ettiğim tüm senli rüyalarımı anılarımı küçük bir çocuğun şekerini yavaş yavaş bitmesin diye tükenmesinden korktuğu gibi pay edip Bölüştürdüm sensiz geçen her an’a.
Kaç göz yaşı dokundu gökyüzüme kaç ruhsuz kalp kaç ıslak nefes. Hiç bir damla ısıtmadı nefesinin güneşe çalan sıcaklığı gibi ruhumu…sensizliğim bile sen kokar.

Her boş sayfaya milyonkere milyon yazdım adını milyonkere sevdim seni sevmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu. Hiç ezberimde yoktun hiç çalışmadım sana kavuşmayı. Hep tekrar ettim yetmeyecek yetersiz kalacak bir duyguyla. Hiç yetmedi hep eksik kaldı sevdam dolmadı hiç satırları. Hep üç nokta ile başlayıp noktasız bitirdim sana yazdıklarımı.

Sayfalar tükendi yazmaktan. korkarak sildim tek tek hece hece, her yeni başlangıçta kalemim seni yazdı dokunmadan sana dokunmadan sayfalara, olaki başka bir hayatın mutluluğuna kanat çırpıyordur solmasın yüzün diye.
Ansızın zamansız bir hayal mutlu bir rüya beliriyor korkarak hatırlamaya çalışıyorum tozlu paslı bir odacık hüzünlü koca bir ömürden sızan ışık hüzmeleri eşliğinde kayboluyor tüm rüyam.

Yorgun düştü düşüm yorgun düştü beynim kalbim anılar sayfalar.
Kollarını kocaman açmış bekliyorum seni birikmiş bütün sen leri tüm mutlu saniyelerin bir kelebeğin kanat çırpışındaki küçük bir zaman kadar bile beklemeye sabrım olmadan yaşayacağımız mutlu kavuşma anını.

Gelsen artık. Gel ki bahar gelsin. Gel ne kadar özledim seni gör. Gel ne demek özlemek seni…

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Sadece bir yorum var

  1. Şebnem

    Hayal etmek bile güzel…
    Allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmis -hz.osman-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mehmet Yüngül © 2017, Powered by Wordpress & HC-2011